Jakie warunki musi spełnić catering dla szkół?

Catering dla szkół to popularny sposób dostarczenia posiłków dla żłobków, szkół i przedszkoli. Coraz więcej placówek edukacyjnych decyduje się na takie rozwiązania. Dzięki niemu mogą one zrezygnować z niezwykle angażującego prowadzenia własnej kuchni lub wypełnić ważną lukę wówczas, gdy zupełnie nie posiadają warunków do samodzielnego przygotowywania posiłków, które są zobowiązane zapewniać dzieciom i uczniom. 

Jakie warunki musi spełniać catering dla szkół Poznań? 

Każda firma, która podejmuje działalność polegającą na dostarczaniu cateringu do żłobków, przedszkoli i szkół musi liczyć się z tym, że każdy, nawet najdrobniejszy posiłek, musi być najwyższej jakości. Wszystkie składniki dania powinny cechować się najwyższym stopniem naturalności. Nie mogą zawierać sztucznych barwników oraz substancji konserwujących. Obowiązkiem każdej instytucji zapewniającej przebywającym w niej dzieciom wyżywienie jest komponowanie pełnowartościowych, zdrowych i wspomagających harmonijny rozwój fizyczny posiłków. 

Catering dla żłobka czy przedszkola musi zawierać jak najmniej przypraw, sztucznych dodatków, barwników czy polepszaczy smaku i zapachu. Posiłki winny być zróżnicowane, zawierać proporcje węglowodanów, białka i tłuszczy zgodnie z zasadami pełnowartościowego pożywienia. Główny nacisk kładzie się na warzywa i owoce, serwowane w jak najmniej przetworzonej formie. 

Jak dostarczać catering dla żłobków, przedszkoli i szkół? 

Posiłki dostarczane do placówek opiekuńczo edukacyjnych pakuje się w jednorazowe pojemniki oraz takie opakowania, które pozwalają na zachowanie walorów smakowych i zdrowotnych. Dzięki takiej formie dana placówka w ogólnie nie musi posiadać zaplecza kuchennego. Wszystkie naczynia oraz sztućce są jednorazowego użytku. Jednak ostatnie regulacje związane z ograniczeniem plastiku w całej Europie zmuszają również catering dla szkół Poznań do przewartościowania oferty dotychczasowych kontrahentów. Catering dla szkół również pod tym względem musi odpowiadać ogólnym standardom.

Dodaj komentarz