Dieta pudełkowa dla dzieci – czym się wyróżnia?

Coraz częściej rozmawia się o cateringach dla szkół i placówek przedszkolnych. Dyrektorzy polecają sobie konkretne firmy. Warto zdecydować się na catering w szkole, z wielu powodów. Dowiedz się czym wyróżnia się dieta pudełkowa dla dzieci i dlaczego warto wprowadzić ją do Twojej szkoły!

 
Dieta pudełkowa dla dzieci Poznań – cechy

Regularność posiłków jest największą zaletą, jaką ma dieta pudełkowa dla dzieci. Poznańskie szkoły bardzo pozytywnie oceniają właśnie tę zaletę cateringu. Dlaczego? Znacznie ułatwia to organizację funkcjonowania całej szkoły. Wystarczy bowiem jedna długa przerwa dla wszystkich, aby każde dziecko spokojnie i powoli mogło zjeść swój posiłek. Ponadto w szkołach, w których funkcjonuje dieta pudełkowa, znacznie spadła zachorowalność, a podniosła się sprawność fizyczna. Poprawie uległy nawet wyniki w nauce! Odpowiednio zbilansowane posiłki wpływają na poziom energii, umiejętność skoncentrowania się na wykonywaniu działań związanych z nauką, a także poprawiają humor. Dzieci w szkołach niekiedy muszą posiłkować się kupowanymi słodyczami – dla nich to najszybszy i najłatwiejszy sposób na opanowanie głodu. Dlatego też warto pokazać im alternatywę, jaką jest dieta pudełkowa dla dzieci. Poznańskie placówki zaobserwowały, że dzieci w szkołach, które mają posiłki o tej samej porze i spożywają je razem, mają także o wiele lepsze relacje. Wspólne posiłki przybliżają uczniów do siebie, a długa przerwa spędzana w ten sposób razem sprawia, iż mają mniejszą ochotę na rozmowy na lekcji, ponieważ spełniły swoje potrzeby na interakcje.


Dieta pudełkowa dla dziecka – jak jest skonstruowana?

Posiłki, jakie oferowane są w diecie pudełkowej składają się z warzyw, owoców, mięsa (lub warzywnych odpowiedników w przypadku diety wegetariańskiej, nabiału i zdrowych źródeł węglowodanów. Dieta pudełkowa dla dziecka jest smaczna, ale też różnorodna i uwzględnia przekonanie, że je się również oczami. Dlatego też potrawy prezentują się niesamowicie.

Dodaj komentarz