Dieta pudełkowa dla dzieci – czy warto?

Catering dla szkół jest dość nowym pomysłem i jest w naszym kraju niedługo, jednak już zyskał grono sprzymierzeńców i coraz bardziej rozpowszechnia się w szkołach. Zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. Dieta pudełkowa dla dzieci jest wygodnym rozwiązaniem dla uczniów. Nie muszą oni nosić w swoich plecakach jedzenia zabranego z domu, które jest przygotowane tak, aby przetrwać cały dzień w szkole. Ponadto uczniowie wybierają ulubione dania raz w miesiącu na podstawie menu udostępnionego przez firmę cateringową, a więc nie są zmuszane do jedzenia tego, czego nie lubią. Wolność wyboru sprawia, że chętniej spożywają zbilansowane posiłki. Dieta pudełkowa dla dzieci ma jednak o wiele więcej plusów – poznaj je!


Dieta pudełkowa dla dzieci Poznań – cechy

Poza tym, że dzieci w szkołach wybierają potrawy, to mogą one wykluczyć konkretne składniki z diety. Dzięki temu nie muszą się martwić, iż jedzenie będzie zawierało produkty, jakich nie lubią lub na jakie są uczulone. Dieta pudełkowa dla dzieci Poznań to zrównoważone posiłki, które przede wszystkim smakują doskonale. Uczniowie nie rezygnują więc ze spożywania ich. Każdego dnia otrzymują pełnowartościowy posiłek, który wspaniale wygląda, pachnie i smakuje. Dzięki temu mają o wiele więcej energii i siły na to, by każdego dnia mierzyć się ze szkolną rzeczywistością.Catering dziecięcy – zalety dla szkoły

Wiele szkół ma problem ze spóźnieniami dzieci, które tłumaczą się tym, że nie zdążyły zjeść. Catering dziecięcy ma ten plus, że można ustalić z firmą przygotowującą posiłki pory, w jakich obiady będą dostarczane. Dzięki temu możliwe jest zorganizowanie jednej, długiej przerwy. Podczas niej wszystkie dzieci mogą pałaszować ze smakiem. Zaletą, jaką wyróżnia się dieta pudełkowa dla dziecka jest to, że podaje się ją w wygodnych opakowaniach. Nie ma więc konieczności zbierania talerzy i sztućców. Wystarczy worek na śmieci. Catering dziecięcy to przyszłość, rodzice wybierają takie szkoły, które go oferują. Jeśli jesteś dyrektorem, to zdecyduj się na tę opcję!

Dodaj komentarz